Як повернути Пенсійний збір (1 вариант)

Як повернути Пенсійний збір, сплачений при купівлі житлової нерухомості?

Дана стаття буде актуальною для власників житлової нерухомості, які придбали дану нерухомість, шляхом укладення договору купівлі-продажу, а особливо для тих осіб, які придбали житлову нерухомість вперше.

Відповідно до вимог положень Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» фізичні особи, які придбавають нерухоме майно (квартиру, дачний будинок, котедж), зобов’язані сплачувати збір на обов’язкове державне пенсійне страхування (або як часто його називають «Пенсійний збір») у розмірі 1% від вартості нерухомого майна, зазначеної в договорі купівлі-продажу такого майна.

При цьому, вищезазначеним Законом передбачена пільга щодо сплати Пенсійного збору, а саме від сплати даного збору звільняються громадяни, які придбавають житло вперше.

Однак, станом на сьогодні в Україні відсутній правовий механізм перевірки інформації про факт придбання особою нерухомості вперше, а тому, враховуючи вимоги положень ЗУ «Про нотаріат», жоден нотаріус не зможе здійснити нотаріальне посвідчення Вашого договору купівлі-продажу нерухомого майна без наявності документального підтвердження сплати Вами вищезазначеного Пенсійного збору.

Отже, якщо Ви маєте намір придбати житлову нерухомість, Ви у будь-якому випадку будете вимушені сплатити вищезазначений Пенсійний збір, навіть якщо відповідно до вимог положень діючого законодавства України Ви звільнені від обов’язку сплачувати такий збір.

Але звертаємо при цьому Вашу увагу, що сплачений Вами Пенсійний збір можна повернути у судовому порядку, адже за відсутності відповідного правового механізму перевірки інформації про факт придбання нерухомості вперше саме держава, в особі Пенсійного фонду України як уповноваженого суб’єкта владних повноважень, зобов’язана доводити той факт, що у кожному конкретному випадку особа, що зобов’язана сплачувати збір на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, придбала житло не вперше.

З вищезазначеною позицією згодні і більшість суддів адміністративних судів України всіх інстанцій, саме завдяки чому фахівцям Адвокатського бюро «ТАРАС КУЛАЧКО ТА ПАРТНЕРИ» абсолютно успішно вдається повернути нашим клієнтам-власникам житлової нерухомості безпідставно сплачений ними Пенсійний збір!

Варто додати, що Державна казначейська служба України своєчасно і без затримок повертає кошти на підставі відповідних судових рішень.

Крім того, слід також акцентувати Вашу увагу на тому факті, що враховуючи відсутність вищезазначеного правового механізму перевірки інформації про факт придбання нерухомості вперше, у всіх власників житлової нерухомості (не тільки у тих, хто дійсно придбав житло вперше) є підстави повернути сплачений Пенсійний збір. В даному випадку матиме значення наявна відносно Вашої нерухомості інформація у відповідному Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно – якщо у вищезазначеному реєстрі наявний запис лише про один об’єкт нерухомості або якщо запис про об’єкт нерухомості, відносно якого Ви хочете повернути Пенсійний збір, датований більш ранньою датою, ніж всі інші записи, Ви можете повернути сплачений Пенсійний збір.

Отже, враховуючи все вищезазначене, пропонуємо Вам звернутися до фахівців Адвокатського бюро «ТАРАС КУЛАЧКО ТА ПАРТНЕРИ» з метою отримання послуги щодо повернення безпідставно сплаченого Пенсійного збору у судовому порядку (більш детальна інформація щодо порядку та умов надання вищезазначеної послуги розміщена на сайті Адвокатського бюро «ТАРАС КУЛАЧКО ТА ПАРТНЕРИ» за посиланням: Повернення Пенсійного збору, сплаченого при купівлі житлової нерухомості: СУДИ НА БОЦІ ПОКУПЦІВ).

З повагою,

Адвокат та керуючий партнер АБ «ТАРАС КУЛАЧКО ТА ПАРТНЕРИ»
Тарас Кулачко +38 (099) 723-66-95

та

Старший юрисконсульт АБ «ТАРАС КУЛАЧКО ТА ПАРТНЕРИ»
Богдан Богдан +38 (097) 444-53-47